Polecamy
-
Kalkulator kalorii spalanych podczas biegania
Bieganie stanowi dobry sposób obniżenia masy ciała. Kalorie spalone podczas biegania można przeliczyć przy pomocy kalkulatora kalorii. Wiadomo, że godzina biegu ze średnią intensywnością stanowi wydatek energetyczny sięgający 350 kcal i zależy on głównie od masy ciała.
-
Kalkulator kalorii spalanych podczas biegania
-
Alveo zimą i jesienią – wzmocnij swoją odporność!
-
Dodatki do żywności, czyli co tak naprawdę zawierają produkty spożywcze
Dołączyli
Aktualności
-
17.12.2012
Babcine sposoby na różne dolegliwości
Sok z czerwonego buraka, naturalny miód, czosnek i cebula – czy to składniki zaklęcia przeciw wampirom? Nie! Są to znane, ludowe sposoby na różne dolegliwości.
Nasze mamy, babcie i prababcie umiały wykorzystywać dary natury w walce z drobnymi przeziębieniami czy innymi schorzeniami. Czy dzisiaj również sięgamy po sprawdzone domowe sposoby? Poniżej znajduje się kilka nadal popularnych metod.
Przeziębienie
Na drobne infekcje, przeziębienia doskonale sprawdza się cytryna. Można ją pić z herbatą lub po prostu wodą. Dlaczego warto sięgać właśnie po cytrynę? Zawarta w niej witamina C wzmacnia organizm. Często jednak popełniamy błąd pijąc herbatę z cytryną i miodem jednocześnie. Otóż specjaliści zalecają, aby nie mieszać tych dwóch składników (kwas cytrynowy sprawia, że miód traci swoje lecznicze właściwości). Doskonałym pomysłem jest jednak napój przygotowany z mleka, miodu i masła. Takie połączenie sprawi, że od razu staniemy na nogi! Podobne działanie ma ciepły sok z buraka (aby bardziej smakował możemy go dosłodzić zwykłym cukrem), imbir (np. nalewka z imbiru) lub domowy sok z czarnej porzeczki.
Gorączka, kaszel
Kiedy jesteśmy osłabieni i mamy wysoką temperaturę, nasze babcie poleciłyby nacieranie olejkiem kamforowym lub spirytusem, a w cięższych przypadkach – stawianie baniek… Dziś już coraz rzadziej decydujemy się jednak na tego typu terapię. Na gorączkę pomagają również ciepłe herbaty z sokiem z malin lub czarnej porzeczki. Skuteczne są także zimne okłady na czoło lub szyję, które schładzają organizm. Niektórzy skłonni są nawet brać zimne kąpiele, aby obniżyć temperaturę ciała. Należy jednak wówczas pamiętać, że zbyt zimna woda może zanadto wyziębić nasz organizm, co jedynie pogorszy nasz stan.
Ból gardła
Najpopularniejszą babciną metodą na ból gardła czy chrypę jest sok z cebuli. Powinien złagodzić podrażnienia i ból. Można stosować również płukanki ze zwykłej soli kuchennej lub wywaru rumiankowego czy szałwiowego. Sprawdzają się doskonale nawet w czasie anginy! Innym sposobem jest kamforowy okład na gardło. Należy nasączoną gazę lub watę owinąć wraz z szalem wokół szyi lub najpierw starannie nasmarować szyję olejkiem kamforowym, a następnie owinąć ją ciepłym szalikiem.
Domowych sposobów na popularne dolegliwości jest mnóstwo. Znane są różne warianty podobnych metod – w zależności od regionu, w jakim się je stosuje. Oczywiście, warto w czasie choroby leczyć się pod opieką lekarza, ale może warto również pamiętać o babcinych sposobach, które mogą wspomóc działanie medycyny.
AUTOR: M.K.
UWAGA !!!
INFORMACJE ZAWARTE NA NINIEJSZEJ STRONIE INTERNETOWEJ NIE MOGĄ ZASTĄPIĆ PORADY LEKARZA LUB INNEGO WYKWALIFIKOWANEGO PRACOWNIKIEM SŁUŻBY ZDROWIA
MIMO KORZYSTANIA Z ZASOBÓW NINIEJSZEGO PORTALU, ZAWSZE NALEŻY BEZWZGLĘDNIE ZASIĘGNĄĆ PORADY LEKARZA LUB INNEGO WYKWALIFIKOWANEGO PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA UDZIELAJĄC MU INFORMACJI DOTYCZĄCYCH OBJAWÓW I STANU ZDROWIA
NIGDY NIE NALEŻY LEKCEWAŻYĆ PROFESJONALNEJ PORADY MEDYCZNEJ